web analytics
Ana Sayfa Etiketler Bitkisel İlaç Tarifleri

Bitkisel İlaç Tarifleri

Mide ve Bağırsaklarda Gaza İyi Gelen Gazı Önleyen Bitkisel Karışımlar

0
Mide ve bağırsaklarda gaz neden olur. Mide ve bağırsak gazı nasıl giderilir. Hangi hastalıklar gaz yapar. Gaz giderici doğal ilaçlar ve bitkisel karışımlar.

Günümüzde mide ve bağırsaklar ile ilgili sağlık problemleri maalesef ki oldukça yaygın ve artış göstermeye devam ediyor. Toplumda pek çok kişi mide ve bağırsak problemlerinden yakınırken mide ve bağırsak sağlığı son dönemde oldukça popüler ve dikkat edilmesi gereken bir konu olarak öne çıkıyor. Söz konusu mide ve bağırsak problemleri arasında çok yaygın olarak görülenlerden bir tanesi de gaz.

Bilindiği üzere normal şartlarda sağlıklı bir insanda bağırsakta ki yararlı bakterilerin solunum esnasında yutulan hava ile beslenmede tüketilen gıdaların fermente edilmesi sonucu, midede ve bağırsaklarda gaz oluşumu gerçekleşir ancak oluşan bu gaz sağlıklı bir şekilde dışarı atılamadığı takdirde birikir, mide ve bağırsaklarda gaz problemlerine ve gaz sancılarına sebebiyet verir.

Diğer yandan mide ve bağırsaklarda gaz bazı hastalıkların da habercisi de olabilmektedir. Mide üşütmesi veya gıda zehirlenmesinde olduğu gibi bazı akut hastalıklarda, aşırı derecede gaz meydana gelebilmektedir. Divertikülit, hassas bağırsak sendromu veya ülseratif kolit ya da crohn hastalığı gibi enflamatuar bağırsak hastalığının olduğu daha ciddi kronik durumlardaki bir kaç belirtiden biri de gaz olabilmektedir

Mide ve Bağırsaklarda Gaz Problemi

İyi çiğnenmeden, karışık, birbirine ve mizaca uymayan, sindirim tamamlanmadan yenen ikinci bir yemek ve yemek üzerine yenen meyve midede çürüyerek veya mayalanarak gaz ve asit oluşturmaktadır. Basit vakalarda yaşanan hazımsızlığı ve gazı önlemek için, öğünler arasında en az 6-8 saat olmalıdır. Sabah aç karnına su, sebze ve meyve suyu içmek, gaz yapmayan meyve, sebze ve yemek tüketmek, bu konuda rahatsızlık uyandıran ve uygun olmayan yiyecekleri bırakmak gerekir.

Gazı ve büyük tuvaleti uzun süre tutmak ve geciktirmek hem kabızlığa hem de erken yaşlanmaya sebebiyet vermektedir. Bu konuda rahat gaz çıkartabilmek ve büyük tuvaleti kolay bir şekilde atmak da önemli bir husus olarak öne çıkarken bunun en doğru yolu bunu çömelerek yapmaktır. Çömelerek oturmak özellikle kolay doğum yapmak açısından da oldukça önemlidir. Eskilerde kadınlar bütün işlerini çömelerek yaparlar ve doğumları da problemsiz geçerdi.

Mide ve bağırsaklarda gaz konusunda önemli bir noktada dondurulmuş meyveler. Dondurulmuş meyvelerde oluşan kimyasal değişim bağırsaklarda aşırı gaza neden olmaktadır. Burada doğal kurutulmuş meyveler öne çıkar. Doğal kurutulmuş meyveler buzdolabında saklanan meyveden daha sağlıklıdır. Peki mide ve bağırsakta gaza iyi gelen, gazı önleyen ve gaz çıkaran doğal ilaçlar neler?

Mide ve Bağırsaklarda Gaza İyi Gelen Bitkiler ve Karışımlar

Peki gaz nasıl giderilir, gaza ne iyi gelir? Mide ve bağırsaklarda gaz konusunda yaşam ve beslenme tarzı değişiklikleri yanında bu konuda yardımcı olabilecek, gaza iyi gelen, gazı önleyen, gaz gideren ve gaz çıkartmaya faydası olan bazı doğal bitkisel ilaçlar ve karışımlar da mevcut.

Kimyon, anason, rezene, dereotu tohumu, kakule, kekik, ve zencefil öğütülerek, tek tek veya birlikte yemek üzerine serpilir veya çay olarak kullanılır.

2 hafta boyunca her sabah 5 gram öğütülmüş üzerlik tohumu yutmak gazı önlemeye yardımcı olur.

30 gram havlıcan ve 30 gram zencefil ince kesilir, 10 gram karanfil eklenir, 1 litre suda 10 saat bekledikten sonra 5 dakika kısık ateşte kaynatılır, soğuduktan sonra süzülür. Günde 2-3 defa aç karnına 30-50 gram su ve bal ile içilebilir. Bu karışım 2 hafta boyunca kullanılabilir.

Kan ve Damarları Temizleyen Kolesterolü Düşüren Doğal Bitkisel İlaçlar

0

Kanı temizlemek için bitkisel ilaç ve karışımlar var mı? Kolesterolü düşüren damarları temizleyen ve açan bitkisel karışım ve ilaçlar… Kan ve damarları temizlemek, kolesterolü düşürmek için aşağıda tarifi yer alan doğal bitkisel karışımları kullanabilirsiniz.

10 limon suyu + tahta havanda dövülmüş 10 baş sarımsak + 1 kg bal karıştırılarak cam kavanoza konur. Ağzı 3 kat pamuklu bezle kapatılır ve karanlık bir yerde 7 gün bekletilir. 7 gün sonra kavanozun kapağı kapatılarak buzdolabına konur. Uzun süre dayanır, hatta ne kadar uzun bekletilirse o kadar kuvvetli olur.

Hazırlanan karışımdan günde 1 defa olmak üzere 4 çay kaşığı içilir. Her defasında ağza en fazla 1 çay kaşığı alınır. Hemen yutmadan, ağızda dolandırılarak dağılması sağlanır. Bu şekilde tüketilmesi önemlidir, çünkü ilaç midede değil, ağızda, kılcal damarlar tarafından emilmelidir. Hergün aynı saatte aç karnına içine bu mükemmel ilaç kalp ve beyin damarlarını açmada, kanı temizlemede oldukça etkili olan bitkisel ilaçlardandır. Bir defada yutulursa, karaciğer hastalıklarına, mide ve onikiparmak bağırsağı ülserine ve ayrıca H. Pylori enfeksiyonuna iyi gelir.

Kan ve Damarları Temizleyen Kolesterolü Düşüren Doğal Bitkisel İlaçlar

Sağlıklı kişilerde genel sağlığı korumak, hastalarda ise şifa için senede bir defa uygulanabilir. 40 yaşın üzerindekiler her türlü hastalıklarda bu doğal ilacı kullanabilir.

Soğanlı doğal ilaç

1 bardak taze soğan suyu + 1 bardak bal karışımından hergün 30-50 gr olmak üzere 2 defa aç karnına içilir.

Sarımsaklı zeytinyağı

1 bardak sızma zeytinyağı + 1 baş dövülmüş sarımsak karıştırılır ve 24 saat bekletilerek süzülür. Günde 1 defa 30 gr sarımsaklı zeytinyağı + 30 gr limon suyu karışımı içilir. Yemek ve salatalarda da kullanılabilir.

Biberiyeli sirke

3 çorba kaşığı biberiye kabaca öğütülür veya dövülür, 500 gr ev sirkesi ile karıştırılır ve kapağı kapatılarak 7 gün bekletilir. 14 gün boyunca günde 1-2 defa aç karnına 30 gr sirke suyla içilir.

Bu ilaçlar başta beyin damarları ve kalp damarları olmak üzere bütün damaların temizlenmesinde etkilidir, nefesi açar ve rahatlatır, kanamaları azaltır. 40 yaşından sonra herkesin özellikle de kadınların bu ilaçlara ihtiyacı vardır. Yılda 1-2 ay kullanılabilir.

Biberiye, zencefil, sarımsak, soğan, kırmızı pancar, limon, greyfurt, yeşil çay, ısırganotu, maydanoz, kuşburnu, ev sirkesi, elma ve nar kan ve damarları temizlemek için kullanılabilir bitkisel gıdalardır.

İlgili konular | Kanama azaltan bitkiler, kolesterole iyi gelen bitkiler, kanı temizlemek için bitkisel ilaç ve karışım, beyin damarlarını açmak için doğal ilaç ve bitkiler, damar temizleme kürü, kalp damarlarını temizlemek için bitkisel ilaçlar. Soğan bal karışımı, biber sirke karışımı ve sarımsaklı zeytinyağı neye iyi gelir? İnce bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelen bitkisel karşımlar ve karaciğer hastalıklarına iyi gelen gıdalar. Bitkisel kür.

Öne Çıkanlar

Şifalı Bitkiler

Hastalıklar