web analytics
Ana Sayfa Etiketler Safra Kesesi Temizleme

Safra Kesesi Temizleme

Zeytin ve Zeytinyağının Faydaları

Zeytin ve zeytinyağının faydaları ve sağlık üzerindeki etkileri

Günümüzde elimizin altında olan veya kolayca ulaşabileceğiniz ürünler olan zeytin ve zeytinyağının faydalarını biliyor muydunuz? İyi bir şekilde hazırlanmış zeytin ve doğal zeytinyağının vücut üzerinde cilt rahatsızlıklarından kas ağrılarına karaciğerden bağırsaklara kadar pek çok konuda önemli ve faydalı etkileri bulunuyor. Peki zeytin ve zeytinyağı hangi rahatsızlıklara iyi geliyor, faydaları neler, nasıl tüketilmeli? Saç dökülmesine, basura, karaciğere, bağırsaklara, kasalara ve cilde etkileri neler? Kısaca bunlara değinelim.

Zeytin Neye İyi Gelir?

Zeytin, iştah açar, mideyi kuvvetlendirir, yüksek tansiyonu ve kan şekerini düşürerek vücuda yardımcı olabilir. Yeşil zeytin çok besleyicidir ve siyah zeytinden daha kolay hazmedilir. Doğal hazırlanmış salamura yeşil zeytin karışık yemeklerin zararını azaltır. Sirke ruhu veya sitrik asit ile hazırlanan yeşil zeytin ise zehirlidir ve bu şekilde hazırlanmış zeytinlerden sakınmak gereklidir.

Siyahlaştırma işlemi gören ve sitrik asit ile hazırlanan siyah zeytin dalak hastalıklarına, psikolojik dengesizliklere neden olabilir. Zeytin yaprağı çiğnemek ağız yaralarına iyi gelir. Zeytin yaprağı kaynatıp suyu ile gargara yapmak diş etlerini kuvvetlendirir ve diş ağrılarını giderirken içmek ise yüksek tansiyonu ve yüksek kan şekerini düşürür.

Zeytinyağının Faydaları

Zeytin tüketmenin vücut ve sağlık üzerindeki etkilerine kısaca yukarıda değindik. Peki zeytinden elde edilen zeytinyağının sağlık ve rahatsızlıklar üzerinde ne tür etkileri var, hangi rahatsızlıklarda kullanılabilir şimdi kısaca bunlara değinelim.

Günaşırı saç diplerine zeytinyağı sürmek saç dökülmesini durdurur, saçları kuvvetlendirir, beyaz saçları döker, baş ağrısını hafifletir.

Eski zeytinyağı ile bele ve eklemlere masaj yapmak eklemleri yumuşatır ve bu bölgelerde ortaya çıkan ağrıları hafifletir. Yılancığa ve alerjik cilt döküntülerine zeytinyağı sürülerek uygulama yapılırsa döküntüler azalır. Diğer yandan basur memelerine sürüldüğü takdirde ağrıyı azaltır veya tamamen dindirir, iyileşmesine yardımcı olur.

Şu yazımıza da göz atabilirsiniz: Eklem Ağrısına ve İltihabına İyi Gelen Besinler

Zeytinyağı ile masaj yapmak kaslara esneklik kazandırır, göze sürmek gözü kuvvetlendirir, kulağa damlatmak kulağı temizler, cilde uygulamak cildi parlatır, cildi yumuşatır, güzelleştirir ve kırışıklıkları yok eder. Kantaron, kekik, öğütülmüş çörek otu, veya anasonla karıştırmak zeytinyağı uygulamalarında zeytinyağının sağlayacağı faydaları arttırır. Cilde ve saça uygulama yaparken zeytinyağına 1 damla menekşe, gül ve benzeri kokulu yağlar eklenebilir.

Zeytinyağının özellikle sindirim sistemi üzerinde önemli ve faydalı etkileri bulunuyor. Gerek karaciğer gerek bağırsak gibi vücut için büyük önem taşıyan organlar üzerinde rahatlatıcı ve iyileştirici etkilere sahip.

Zeytinyağı içildiğinde, karaciğeri yumuşatır ve temizler, safrayı arttırır, karaciğer ağrılarını giderir, karaciğeri çalıştırır, sarılığı iyileştirir, bağırsakları rahatlatır, mideyi kuvvetlendirir, mide yaralarını kapatır, bağırsaklardaki kurt ve solucanları düşürür, basuru yok eder ( Basura İyi Gelen Bitkiler ve Yiyecekler ) damarları açar, kolesterolü ve kandaki şekeri düşürür, bağışıklığı artırır. Hem içilir ve hem de lavman yapılırsa, bağırsak tıkanıklığını geçirir. Zeytinyağından maksimum fayda sağlamak için yemeği yağsız pişirmek ve üzerine zeytinyağı gezdirmek gerekir. 1 avuç kuru üzüm 1 litre su içinde kaynatılarak süzülür, bu su 200 gr. eski zeytinyağı ile karıştırılarak lavman yapılırsa, basur, fistül ve kalın bağırsak yaralarına çok iyi gelir.

Vücutta Kireçlenme Temizleme İçin Bitkisel Tedavi ve Kür

Vücutta kireçlenme toplumda birçok kişide rastlanan bir rahatsızlık olarak öne çıkıyor. Peki bunu gidermek ve vücutta kireç temizlemesi yapmak mümkün mü? Vücutta kireç temizleme nasıl yapılır, kireçlenme nasıl giderilir? Vücuttaki kireci ne söker? İşte kireçlenme için bitkisel tedavi ve kür…

Çeşitli sebeplerle vücudun belirli bölgelerinde kireçlenme oluşabilir. Diş taşları, tırnaklarda beyaz leke ve kırıklar, vücutta esneklik kaybı ve eklem-kas ağrıları kireçlenme belirtileridir. Kireçlenme belirtilerine herkeste rastlamak mümkün ancak en fazla sütü sindiremeyen 0 ve A olanlarda rastlanır.

Vücutta kireç temizlemesi yapmak, kireci eritmek ve vücuttan atılmasını sağlamak için öncelikle mide, bağırsak ve karaciğerin sağlam ve sağlıklı olması gerekiyor, gerekliyse öncelikle mide bağırsak temizleme ve karaciğer temizleme işlemlerinin yapılması gerekiyor.

Vücutta Kireç Temizleme Nasıl Yapılır? Şifalı Bitkiler ve Kür

Birçok insanın sağlığını ve günlük yaşamını olumsuz etkileyen ve yaşam kalitesini düşüren vücuttaki kireci ne söker, vücuttaki kireç nasıl giderilir? Vücudda kireç temizliğinde kahve içilir mi, püf noktalar neler? Vücuttaki kireci atmak için yine doğanın bizlere sunduğu şifalı bitkiler faydalı olabiliyor.

Vücutta kireçlenme temizleme için bitkisel tedavi kürünün en önemli malzemesi limon. 1. Gün 3 limon, 2. Gün 5 limon, 3. Gün 7 limon, 4. Gün 9 limon ve sonra 10 gün boyunca günde 10 adet limonun suyu suyla karıştırılarak ikindiye kadar içilir. Kaba taslak 1-2 limon suyu 150-200gr su ile karıştırılır ve her 2 saatte bir toplam 5-10 bardak içilir. Limon suyu içmekte zorlanan kişiler biraz su katarak 4-5 bardak greyfurt suyu içebilirler.

İkindiden sonra incir, üzüm, elma, erik, vişne, kiraz yenebilir veya gilaburu suyu içilir. Akşama yakın tek çeşit yemek, yanında soğan ve sarımsak, yeşillik ve zeytinyağıyla yapılmış salata yenebilir. Sonrasında 3 gün boyunca sabah 1 çorba kaşığı magnezyum sülfat diğer adıyla İngiliz tuzu 1 bardak suda eritilerek içilir. Sonra 100gr limon suyu + 200gr portakal suyu + 400gr greyfurt suyu + 1400gr su karıştırılır ve her saat başı bir bardak içilir. Bu miktar ihtiyaç duyulduğu ölçüde arttırılabilir. Hekimin önerisiyle, açlık tedavileriyle birlikte yapılan vücuttan kireç temizlemesinde yalnızca bu son 3 gün uygulanır.

Mesane ve Safra Kesesi Temizleme

Yukarıda verilmiş olan vücuttan kireci atmak için bitkisel kür tedavisi uygulandığında üç gün süresince eriyen kireçler ve toksik maddeler ishal şeklinde dışarı atılır. 4. Gün önce meyve, sonra salata, akşam yemek yiyerek normal beslenmeye dönülebilir. Bu günlerde göbek, mesane ve safra kesesinde toplanan kum ve taşlar da dökülebilir. Bunu görmek için günlük olarak idrarınızı bir cam kavanozda toplamak, 2 gün bekletmek ve kontrol etmek gerekir.

https://belirtilerifaydalari com/vucutta-kireclenme-temizleme-icin-bitkisel-tedavi-ve-kur/ | https://belirtilerifaydalari com/e/mesane-temizleme/ | https://belirtilerifaydalari com/e/kireclenme-ve-limon-suyu/ | https://belirtilerifaydalari com/e/kireclenme-ve-greyfurt-suyu/ |

Öne Çıkanlar

Şifalı Bitkiler

Hastalıklar