Vücutta kireçlenme toplumda birçok kişide rastlanan bir rahatsızlık olarak öne çıkıyor. Peki bunu gidermek ve vücutta kireç temizlemesi yapmak mümkün mü? Vücutta kireç temizleme nasıl yapılır, kireçlenme nasıl giderilir? Vücuttaki kireci ne söker? İşte kireçlenme için bitkisel tedavi ve kür…

Çeşitli sebeplerle vücudun belirli bölgelerinde kireçlenme oluşabilir. Diş taşları, tırnaklarda beyaz leke ve kırıklar, vücutta esneklik kaybı ve eklem-kas ağrıları kireçlenme belirtileridir. Kireçlenme belirtilerine herkeste rastlamak mümkün ancak en fazla sütü sindiremeyen 0 ve A olanlarda rastlanır.

Vücutta kireç temizlemesi yapmak, kireci eritmek ve vücuttan atılmasını sağlamak için öncelikle mide, bağırsak ve karaciğerin sağlam ve sağlıklı olması gerekiyor, gerekliyse öncelikle mide bağırsak temizleme ve karaciğer temizleme işlemlerinin yapılması gerekiyor.

Vücutta Kireç Temizleme Nasıl Yapılır? Şifalı Bitkiler ve Kür

Birçok insanın sağlığını ve günlük yaşamını olumsuz etkileyen ve yaşam kalitesini düşüren vücuttaki kireci ne söker, vücuttaki kireç nasıl giderilir? Vücudda kireç temizliğinde kahve içilir mi, püf noktalar neler? Vücuttaki kireci atmak için yine doğanın bizlere sunduğu şifalı bitkiler faydalı olabiliyor.

Vücutta kireçlenme temizleme için bitkisel tedavi kürünün en önemli malzemesi limon. 1. Gün 3 limon, 2. Gün 5 limon, 3. Gün 7 limon, 4. Gün 9 limon ve sonra 10 gün boyunca günde 10 adet limonun suyu suyla karıştırılarak ikindiye kadar içilir. Kaba taslak 1-2 limon suyu 150-200gr su ile karıştırılır ve her 2 saatte bir toplam 5-10 bardak içilir. Limon suyu içmekte zorlanan kişiler biraz su katarak 4-5 bardak greyfurt suyu içebilirler.

İkindiden sonra incir, üzüm, elma, erik, vişne, kiraz yenebilir veya gilaburu suyu içilir. Akşama yakın tek çeşit yemek, yanında soğan ve sarımsak, yeşillik ve zeytinyağıyla yapılmış salata yenebilir. Sonrasında 3 gün boyunca sabah 1 çorba kaşığı magnezyum sülfat diğer adıyla İngiliz tuzu 1 bardak suda eritilerek içilir. Sonra 100gr limon suyu + 200gr portakal suyu + 400gr greyfurt suyu + 1400gr su karıştırılır ve her saat başı bir bardak içilir. Bu miktar ihtiyaç duyulduğu ölçüde arttırılabilir. Hekimin önerisiyle, açlık tedavileriyle birlikte yapılan vücuttan kireç temizlemesinde yalnızca bu son 3 gün uygulanır.

Mesane ve Safra Kesesi Temizleme

Yukarıda verilmiş olan vücuttan kireci atmak için bitkisel kür tedavisi uygulandığında üç gün süresince eriyen kireçler ve toksik maddeler ishal şeklinde dışarı atılır. 4. Gün önce meyve, sonra salata, akşam yemek yiyerek normal beslenmeye dönülebilir. Bu günlerde göbek, mesane ve safra kesesinde toplanan kum ve taşlar da dökülebilir. Bunu görmek için günlük olarak idrarınızı bir cam kavanozda toplamak, 2 gün bekletmek ve kontrol etmek gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz